Kazuistiky

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

představuji vám unikátní řadu edukativních videí, které jsme pečlivě připravili s cílem vás nejen vzdělávat, ale také inspirovat.
Tato videa překračují hranice obvyklých prezentací a přinášejí konkrétní příklady přímo z praxe. Videa se zaměřují na specifické téma - meningokoky.

Alena Šebková
předsedkyně OSPDL ČLS JEP

Kazuistiky

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

představuji vám unikátní řadu edukativních videí, které jsme pečlivě připravili s cílem vás nejen informovat a vzdělávat, ale také inspirovat.
Tato videa překračují hranice obvyklých prezentací a přinášejí konkrétní příklady přímo z praxe. Videa se zaměřují na specifické téma - meningokoky.
Věřím, že tato videa vás budou motivovat k prostudování samotného doporučení.

Alena Šebková
předsedkyně OSPDL ČLS JEP

Kazuistika osmnáctileté slečny

MUDr. Alena Šebková

První video v této řadě líčí emotivní příběh osmnáctileté dívky, která bohužel podlehla meningokokové infekci.
Jsem přesvědčená, že tento dojemný příběh přispěje k hlubšímu pochopení daného problému a umožní vám lépe pochopit, jak tyto zkušenosti uplatnit ve vaší profesní praxi.

Kazuistika desetiletého chlapce

MUDr. Jana Váchalová

Druhé video ze série Meningokoky prakticky se zaměřuje na desetiletého Filipa. Ten byl zcela zdravý s normální rodinnou i osobní anamnézou. Do té doby byl pouze dispenzarizován na očním pro strabismus. Očkován dle kalendáře + BCG, PCV a rotaviry. Lékaře navštívil kvůli vysoké teplotě a bolesti hlavy.

Publikace

Doporučení pro praxi I zde
Očkování III. - Meningokoky prakticky

V této knížce obrátíme vaši pozornost k případům z praxe, které jsou
vždy cenným poučením pro naši práci v ordinacích.
Tyto případy jsou mnohdy velkým mementem a zároveň připomenutím toho, že vždy je lepší nemocem předcházet než stát u lůžka pacienta, kterému již není pomoci.
U onemocnění vyvolaných zákeřnou bakterií to platí násobně – Neisseria meningitidis máme k dispozici vakcíny, které pokud by byly aplikovány, by mohly zabránit uvedeným lidským tragédiím.

Argumentář I zde
Co je nutné rodičům říct o očkování proti meningokokům

IMO je typické nespecifickými prvními příznaky, které jsou běžné i u jiných, nezávažných onemocnění. Mezi nejčastější příznaky patří: vyšší teplota, únava, podrážděnost, netečnost, bolesti svalů a kloubů, úporná bolest hlavy, citlivost na světlo, strnutí šíje. Zprvu nemusí IMO rozeznat ani lékař.

Producent
Obsahový partner